Kilka słów o zwyczaju picia herbaty w UK

Hello there! 👋🙂 How are you today? 😊

Picie herbaty w Anglii można nazwać sportem narodowym. ,,Tea is more important than bullets!” 👀😲 (Czyli “herbata jest ważniejsza od pocisków”)
Tymi słowami, skierowanymi do żołnierzy w trakcie II Wojny Światowej, sam Winston Churchill podkreślił jej wagę. 🤓


A teraz zaparzcie sobie filiżankę herbaty i wyruszcie z nami w podróż po jej fascynującym świecie. 😌☕️

,,Afternoon tea”, czyli ,,popołudniowa herbata” , to bardzo ważna tradycja w Wielkiej Brytanii, a wręcz trzon jej kultury. Będąc na Wyspach z pewnością nierzadko się spotkacie z pytaniem ,,Would you like a cup of tea?” Należy też podkreślić fakt, że słowo ,,tea” nie musi oznaczać tylko słowa ,,herbata”, ale również ,,podwieczorek”. Tradycję tę zapoczątkowała Księżna Bedford w XIX wieku. Wynikało to z tego, iż przerwa między porannym posiłkiem a kolacją była bardzo długa, w związku z tym Księżna postanowiła wprowadzić zwyczaj jedzenia lekkiego posiłku z herbatą w roli głównej około godziny 17:00. Tak zostało po dziś dzień, jednak z czasem wyodrębniły się kolejne formy posiłku, jak ,,high tea”( treściwy posiłek, jadany przez robotników pod koniec dnia) lub ,,cream tea”(lżejszy posiłek w towarzystwie angielskich słodkości).Bez wątpienia, wspólnie wypita filiżanka herbaty stanowi istotny element interakcji społecznych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Istnieje bardzo popularny idiom w języku angielskim ,,not my cup of tea”🙅‍♀️, który wyraża nasz brak upodobania w stosunku do kogoś lub czegoś.
e.g 👉🇬🇧 ,,I don’t like Chinese food. It’s not my cup of tea.”

What’s “not your cup of tea”?🤔


Chcecie poznać więcej takich ciekawostek oraz dalej zglebić tajniki języka angielskiego? Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i Instagramie oraz do dołączenia do naszych kursów angielskiego i niemieckiego w Bydgoszczy, Białych Błotach oraz online😊

Znajdź nas na facebooku

Znajdź nas na instagramie

Zapisz się na kurs!

📞 793 397 333

📧biuro@lingking.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz!