Fancy a cuppa? Co to oznacza?

fancy a cuppa

Jak się dogadać gdy ktoś zaprasza nas na herbatę? Wielu uczniów zachodzi w głowę co oznacza “Fancy a cuppa?” gdy pierwszy raz napotkają to typowo brytyjskie wyrażenie. Tłumacząc z brytyjskiego na bardziej “standardowy” angielski wyrażenie znaczy po prostu “Would you like a cup of tea?”

Gdy weźmiemy pod uwagę jak istotną rolę w tradycji i kulturze Wielkiej Brytanii odgrywa herbata, nic dziwnego, że funkcjonuje wiele wyrażeń do niej nawiązujących.

W Wielkiej Brytanii picie herbaty praktykowane jest od wieków. Historia sięga, aż 1658 roku. W Anglii mają nawet wyznaczoną porę na picie herbaty tzw. Tea Time. Nie wiem, czy wiecie, ale mieszkańcy UK do herbaty dodają mleko. Piliście kiedyś? Lubicie to połączenie?

To teraz już będziecie wiedzieć jak odpowiedzieć gdy ktoś zapyta “Fancy a cuppa?”A na koniec jeszcze mała zabawa – przeczytajcie szybko, poniższe zdanie. “Two tea to room two”.


Chcecie poznać więcej takich ciekawostek oraz dalej zglebić tajniki języka angielskiego? Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i Instagramie oraz do dołączenia do naszych kursów angielskiego i niemieckiego w Bydgoszczy, Białych Błotach oraz online😊

Znajdź nas na facebooku

Zapisz się na kurs!

📞 793 397 333

📧biuro@lingking.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz!