Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi: FAQ czyli frequently asked questions.

W tym miejscu zebraliśmy najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Jak zapisać się na kurs językowy?

pytania i odpowiedzi

Najprościej przejść tutaj i zapisać się online. Można również napisać e-maila na adres zapisy@lingking.pl lub zadzwonić pod numer 793-397-333.

Jakie są ceny za zajęcia?

Roczny kurs, który obejmuje 96 godzin lekcyjnych, w tym 64 lekcje z lektorem (stacjonarnie lub online w zależności od preferencji) i 32 indywidualnie dopasowane lekcje w aplikacji oraz nieograniczony dostęp do materiałów online 24/7 kosztuje 189zł miesięcznie. Szczegółowy cennik zajęć znajduje się tutaj

Wolę uczyć się stacjonarnie. Czy w trakcie roku nie będzie zmiany na online?

pytania i odpowiedzi

Wiemy jak ważne jest aby kursanci mogli wybrać odpowiednią dla nich formę nauki. Dlatego w dobie pandemii zleciliśmy opracowanie odpowiednich procedur bezpieczeństwa profesjonalnej kancelarii prawnej, dzięki którym zajęcia mogły odbywać się u nas stacjonarnie nawet gdzie szkoły i inne miejsca były zamknięte. Jednak jeśli kursant/rodzic woli naukę online, może również uczyć się w takiej formie.

Dlaczego nauka jest skuteczna?

W nauce języka dla większości osób najważniejsza jest umiejętność komunikacji. Dlatego stawiamy na to, żeby zajęcia z lektorem maksymalnie wykorzystać na podnoszenie kompetencji mówienia. Jednak aby osiągnąć biegłość potrzeba też czasu na “osłuchanie się” z językiem. Dlatego też kurs wzbogacony jest o indywidualnie dopasowane lekcje w aplikacji, z dostępem 24/7 gdzie może ćwiczyć poprawną wymowę, słownictwo oraz rozumienie słuchania i czytania.

Ile trwa kurs?

pytania i odpowiedzi

Standardowy roczny kurs grupowy obejmuje 64 godzin lekcyjnych z lektorem oraz 32 godziny spersonalizowanych lekcji w aplikacji utrwalających poznane słownictwo, rozumienie ze słuchu i czytania oraz wymowę oraz nieograniczony dostęp do materiałów online 24/7.

W zależności od wariantu kurs indywidualny obejmuje 64 lub 32 godziny lekcyjne z lektorem oraz 32 godziny spersonalizowanych lekcji w aplikacji oraz nieograniczony dostęp do materiałów online 24/7.

Czy można płacić w za kurs w ratach?

Tak, za kurs można zapłacić zarówno jednorazowo, jak też w 10 równych miesięcznych ratach. Przy płatności jednorazowej udzielany jest rabat, przez co połowę miesiąca kursant uczy się za darmo.

Czy jeśli w np. grudniu ze względu na święta nie ma części zajęć to muszę płacić za cały miesiąc?

Cena jaką ustalamy przy podpisywaniu umowy dotyczy całego kursu, więc nie ma znaczenia ile zajęć odbędzie się w konkretnym miesiącu, a jedna rata miesięczna to 1/10 ceny całego kursu. Robimy tak aby nie trzeba było w każdym miesiącu specjalnie obliczać ile zapłacić za dany miesiąc.

Co, jeśli Słuchacz zachoruje?

W przypadku choroby Słuchacza jest możliwość odrobienia zajęć i w innym terminie, w innej zbliżonej poziomem i wiekiem grupie. W przypadku nieobecności dłuższych niż 2 tygodnie problem rozwiązywany jest indywidualnie.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia w Centrum Języków Obcych Ling King zaczynają się zawsze w połowie września i kończą się pod koniec czerwca. Kursy indywidualne możemy rozpocząć i zakończyć w innych terminach, w zależności od potrzeb.

Czy zajęcia nie będą się odbywały, kiedy moje dziecko jest w szkole?

Większość zajęć w Centrum Języków Obcych Ling King odbywa się w godzinach popołudniowych. Zawsze robimy co możemy, żeby ustalić dogodne terminy zajęć.

Jak duże są grupy?

Grupy są maksymalnie 8 osobowe, lecz najczęściej są jest to 5-6 osób, dzięki czemu możemy uzyskać optymalną dynamikę zajęć.

W jaki sposób Słuchacze przydzielani są do grup?

Dzielimy Słuchaczy na grupy z uwzględnieniem wieku i poziomu zaawansowania. Zazwyczaj w jednej grupie wiekowej jest kilka poziomów zaawansowania. Czyli np. 8-latki zaawansowane uczą się w osobnej grupie niż te na poziomie podstawowym.

Czy lepsze są zajęcia indywidualne czy grupowe?

Wierzymy w to, że w małej grupie da się osiągnąć więcej niż na zajęciach indywidualnych. Grupa daje ogromne możliwości ćwiczenia komunikacji i wprowadza dynamikę, elementy rywalizacji przez co bardzo angażuje uczniów. Jednocześnie grupy u nas są na tyle małe, że możliwe jest indywidualne podejście do każdego słuchacza. Ponadto dodatkowa lekcja w aplikacji dostosowana jest do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

Jaki materiał jest przerabiany na zajęciach?

Nauka poprzez zabawę dla dzieci najmłodszych, wzbogacona o tradycyjne elementy nauczania dla dzieci starszych to naszym zdaniem znacznie lepsze rozwiązanie niż indywidualne korepetycje. Stawiamy na autentyczne i interaktywne materiały, w przyjaznej formie, które angażują Kursantów w we wszystkich grupach wiekowych. Zdolność komunikacji stawiamy na pierwszym miejscu, jednak rozumiemy, jak ważne jest dla rodziców, aby ich dzieci równie dobrze radziły sobie w szkole. Niestety często dzieci doskonale radzące sobie z komunikacją w języku obcym mają problemy z ogromem gramatyki, która jest głównym zagadnieniem nauki w szkole. Dlatego w grupach w wieku szkolnym materiał, który przerabiamy na zajęciach bazuje na podstawie programowej ze szkoły, którą poszerzamy. Zachęcamy również rodziców do kontaktu, ponieważ zaletą pracy w małych grupach jest to, że zawsze jesteśmy się w stanie dostosować do bieżących potrzeb.

Czy pracujecie na podręcznikach?

Od wielu lat przygotowujemy własne materiały, dzięki czemu jesteśmy w stanie jak najlepiej dostosować nasze zajęcia do Słuchaczy. Zbudowaliśmy ogromną bazę anglojęzycznych gier planszowych, książek, interaktywnych ćwiczeń, kart do gry, ćwiczeń na wielu poziomach zaawansowania. Podręczniki są różne, a potrzeby kursantów bardzo zróżnicowane, także nie ma podręcznika, który będzie optymalny dla wszystkich naszych grup. Są lepsze metody nauczania niż ślęczenie nad podręcznikiem, które na dodatek bardziej angażują uczniów (zabawa, rywalizacja). Poza tym dzieci uczą się z podręcznikami w szkole, a nie chcemy przecież żeby nasze zajęcia kojarzyły się ze szkołą? Dzięki temu udało nam się opracować metodę, która jest przyjazna dla kursantów, ale przede wszystkim efektywna.

Podręczniki wykorzystujemy jedynie w naszych kursach dla dorosłych, które jednak również koncentrują się na komunikacji i doskonaleniu praktycznych umiejętności i są uzupełnione o autentyczne i interaktywne materiały audiowizualne oraz prace kursanta z indywidualnie dostosowanymi lekcjami w aplikacji.

Czy Słuchacz może ćwiczyć materiał z zajęć również w domu?

Nasi uczniowie dodatkowo mają bezpłatny i nieograniczony dostęp do stworzonej przez nas aplikacji do nauki. Oparta jest ona na najnowszych technologiach i metodologii nauczania i na ten moment jest w niej około 200 000 zadań, które możemy precyzyjnie dobrać do potrzeb każdego ucznia. Nasi uczniowie, którzy regularnie korzystają z aplikacji robią dużo szybsze postępy i znacznie poprawiają swoją wymowę oraz umiejętności komunikacji. Aplikacja działa świetnie również na urządzeniach mobilnych, w tym telefonach. Można się więc uczyć jadąc samochodem, autobusem, czy czekając w kolejce.


Znajdź nas na facebooku

Zapisy już trwają!


Ling King Szkoła Językowa Bydgoszcz


Ling King – Szkoła językowa Bydgoszcz, Ugory 2/10, 1 piętro (koło apteki)

tel: 793 397 333, e-mail: biuro@lingking.pl


Ling King Szkoła Językowa Białe Błota

Ling King – Szkoła językowa Białe Błota, Barycka 37E, 1 piętro (koło apteki)

tel: 793 397 333, e-mail: biuro@lingking.pl

Szkoła Językowa Angielski Bydgoszcz Białe Błota oraz online. Zapraszamy na zajęcia w Centrum Języków Obcych w Bydgoszczy i gminie Białe Błota. Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych. Kursy językowe, korepetycje. Większość naszych uczniów stanowią mieszkańcy Bydgoszczy i okolic, oraz gminy Białe Błota. Mamy tez uczniów online z terenu całej Polski. Uczymy wszystkie grupy wiekowe więc zapraszamy wszystkich chętnych od przedszkolaka do osób w kwiecie wieku pragnących trenować pamięć i rozwijać umiejętności językowe. Uczymy przez zabawę i interaktywnie, dlatego też nauka staje się przyjemnością. Nasi kursanci korzystają z interaktywnej aplikacji ułatwiającej zapamiętywanie. Dzięki temu nauka staje się szybsza i bardziej efektywna oraz w rezultacie również trwalsza.

Call Now ButtonZadzwoń teraz!