Formy oficjalne i potoczne

Formy oficjalne i potoczne

Tak dla formalności, czyli formy oficjalne i potoczne. Zarówno w języku polskim, jak i angielskim obowiązują nas zwroty formalne i nieformalne. Wyobraźcie sobie, że jesteście w sytuacji, gdzie poznajecie nową osobę, która jest starsza od Was lub piszecie podanie o pracę lub reklamację.

W takich momentach warto pamiętać nie tylko o kulturze, odpowiednim zachowaniu i odpowiednim słownictwie. Czasami wydaje się, że dwa słowa są synonimami, czyli mają takie samo znaczenie, jednak używa się ich w innych sytuacjach. W kontekście oficjalnym nie użyjemy tych samych słów co w naszym prywatnym czy najbliższym gronie. Niestety Formy oficjalne i potoczne – ich opanowanie i poprawne używanie stanowi jeden z bardziej wymagających aspektów nauki języka.

Przykładem mogą być skróty i wyrażenie frazowe, tzw. czasowniki verbs. Choć ich użycie jest bardzo naturalne i zalecane w mowie potocznej, w sytuacjach bardziej oficjalnych lepiej ich unikać.

Warto je znać i pamiętać A Wy znacie jeszcze jakieś przykłady?


Chcecie poznać więcej takich ciekawostek oraz dalej zglebić tajniki języka angielskiego? Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i Instagramie oraz do dołączenia do naszych kursów angielskiego i niemieckiego w Bydgoszczy, Białych Błotach oraz online😊

Znajdź nas na facebooku

Zapisz się na kurs!

📞 793 397 333

📧biuro@lingking.pl

Call Now ButtonZadzwoń teraz!