Pytania/Odpowiedzi

Jak zapisać się na kurs językowy?

Najprościej przejść tutaj i zapisać się online. Można również napisać e-maila na adres zapisy@lingking.pl lub zadzwonić pod numer 793-397-333.

Jakie są ceny za zajęcia?

Cennik zajęć znajduje się tutaj

Ile godzin lekcyjnych ma kurs?

Standardowy kurs obejmuje 66 godzin lekcyjnych. Dodatkowo można wykupić 33 godzinny kurs konwersacyjny z native speakerem z USA.

Czy można płacić w za kurs w ratach?

Tak, za kurs można zapłacić zarówno jednorazowo, jak też w 10 równych miesięcznych ratach.

Czy jeśli w np. grudniu przez pół miesiąca nie ma zajęć to muszę płacić za cały miesiąc?

Cena jaką ustalamy przy podpisywaniu umowy dotyczy całego kursu, więc nie ma znaczenia ile zajęć odbędzie się w konkretnym miesiącu, a jedna rata miesięczna to 1/10 ceny całego kursu. Robimy tak aby nie trzeba było w każdym miesiącu specjalnie obliczać ile zapłacić za dany miesiąc.

Co, jeśli Słuchacz zachoruje?

W przypadku choroby Słuchacza jest możliwość odrobienia zajęć i w innym terminie, w innej zbliżonej poziomem i wiekiem grupie. W przypadku nieobecności dłuższych niż 2 tygodnie problem rozwiązywany jest indywidualnie.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia w Centrum Języków Obcych Ling King zaczynają się zawsze w połowie września i kończą się w połowie czerwca.

Czy zajęcia nie będą się odbywały, kiedy moje dziecko jest w szkole?

Większość zajęć w Centrum Języków Obcych Ling King odbywa się w godzinach popołudniowych. Zawsze robimy co możemy, żeby ustalić dogodne terminy zajęć.

Jak duże są grupy?

Na poziomie szkoły podstawowej grupy są 4-7 osobowe, u starszych uczniów może być maksymalnie 8 osób w grupie.

W jaki sposób Słuchacze przydzielani są do grup?

Słuchacze są przydzielani do grup z uwzględnieniem wieku i poziomu zaawansowania. Zazwyczaj w jednej grupie wiekowej jest kilka poziomów zaawansowania.

Czy nie lepsze są zajęcia indywidualne?

Wierzymy w to, że w małej grupie da się osiągnąć więcej niż na zajęciach indywidualnych. Jesta tak ponieważ grupa daje ogromne możliwości ćwiczenia komunikacji, i wprowadza dynamikę, elementy rywalizacji przez co uczniowie są bardziej zaangażowani. Jednocześnie grupy u nas są na tyle małe, że możliwe jest indywidualne podejście do każdego słuchacza.

Jaki materiał jest przerabiany na zajęciach?

Nauka poprzez zabawę dla dzieci najmłodszych, wzbogacona o tradycyjne elementy nauczania dla dzieci starszych to naszym zdaniem znacznie lepsze rozwiązanie niż indywidualne korepetycje. Zdolność komunikacji jest dla nas stawiana na pierwszym miejscu, jednak rozumiemy, jak ważne jest dla rodziców, aby ich dzieci równie dobrze radziły sobie w szkole. Niestety często dzieci doskonale radzące sobie z komunikacją w języku obcym mają problemy z ogromem gramatyki, która (choć niekoniecznie równie istotna w praktycznym wykorzystaniu języka) jest głównym zagadnieniem nauki w szkole. Dlatego oferujemy możliwość uwzględnienia w naszych kursach zagadnień „szkolnych” (oczywiście dostosowanych i przedstawionych w przyjemniejszy sposób), przygotowanie do sprawdzianów i opracowanie testów przygotowawczych/próbnych. Poza tym oferujemy również kursy konwersacyjne z native speakerem z USA.

Czy pracujecie na podręcznikach?

Od wielu lat przygotowujemy własne materiały, aby nasze zajęcia były jak najlepiej dostosowane do Słuchaczy. Zbudowaliśmy ogromną bazę anglojęzycznych gier planszowych, interaktywnych ćwiczeń, kart do gry, kart pracy na wielu poziomach zaawansowania. Podręczniki są różne, a potrzeby kursantów bardzo zróżnicowane, także nie ma podręcznika, który będzie optymalny dla wszystkich naszych grup. Są lepsze metody nauczania niż ślęczenie nad podręcznikiem, które na dodatek bardziej angażują uczniów (zabawa, rywalizacja). Poza tym dzieci uczą się z podręcznikami w szkole, a nie chcemy przecież żeby nasze zajęcia kojarzyły się ze szkołą???? Dzięki temu udało nam się opracować metodę, która jest przyjazna dla kursantów, ale przede wszystkim efektywna.

Czy Słuchacz może ćwiczyć materiał z zajęć również w domu?

Tak, dysponujemy platformą online do ćwiczenia zagadnień przerabianych na zajęciach. Aplikacja działa świetnie również na urządzeniach mobilnych, w tym telefonach więc można uczyć się np. jadąc gdzieś autobusem, w kolejce itp.