Metody nauczania

Ciekawe zajęcia

Stawiamy na to, żeby nasze zajęcia były przede wszystkim ciekawe, gdyż wierzymy, że tylko mając przyjemność z nauki języka można się go nauczyć dobrze i skutecznie. Zróżnicowane, specjalnie opracowane dla uzyskania maksymalnej efektywności procesu nauki zadania, gry i ćwiczenia oraz wykorzystanie zdobyczy nowoczesnych technologii sprawiają, że na zajęciach nie wieje nudą, a starannie opracowany system powtórek, pozwala na szybkie i trwałe zapamiętanie materiału.

Metody nauczania

Zapewniamy wysoki standard nauczania dzięki wykorzystaniu autorskiej metody nauczania opartej na technikach immersji i gamifikacji. Posiadamy autorskie, przygotowane przez nas materiały oraz platformę do nauki języka online które pozwalają nie tylko dobrze się bawić, ale też przede wszystkim efektywnie nauczyć się potrzebnych zagadnień oraz precyzyjnie dostosować poziom i zakres materiału do danej grupy lub jednostki.

Immersja, oznaczająca zanurzenie w języku, pozwala na przełamanie bariery językowej, tak często utrudniającej efektywną komunikację, nawet osobom, które wiele lat uczą się języka. Język jest nie tylko nauczany, ale również wykorzystywany przez Słuchaczy podczas gier językowych oraz komunikacji z lektorem. Staramy się nauczyć naszych uczniów „przestawienia się” na myślenie w uczonym się przez nich języku. Pozwala to wielokrotnie szybsze i bardziej efektywne przyswojenie wiedzy niż metodą tradycyjną.

Poprzez gamifikację rozumiane jest uwzględnienie w programie jak najwięcej ćwiczeń wykorzystujących elementy gier. Dużo szybciej (i o ile przyjemniej!) uczymy się kiedy jest to dla nas dobrą zabawą. Dlatego też staramy się unikać nudnych ćwiczeń, przedstawiając omawiany materiał w postaci interaktywnych zadań i gier, angażujących uczestników w aktywne uczestnictwo, komunikację a nawet sportową rywalizację.

Małe grupy

Grupy maksymalnie 8-mio osobowe (średnio 5-6) pozwalają na poświęcenie większej uwagi każdemu uczestnikowi, pozwalając zarazem zachować dynamikę zajęć w grupie. Z naszego doświadczenia praca w takich właśnie grupach nauka jest najbardziej efektywna i przyjemna, ale także pozwala na ćwiczenie realnych i zróżnicowanych sytuacji językowch oraz granie w gry w nauczanym języku.

Co wyróżnia nas na tle innych szkół językowych, to fakt, że w innych szkołach często małe grupy oznaczają nawet 10-12 osób, co znacznie utrudnia lub uniemożliwia rozpoznanie indywidualnych potrzeb słuchacza.

Poza tym, dzieci szkolne dobierane są w grupy precyzyjnie w zależności od wieku i umiejętności. W większości szkół językowych grupy są łączone (np. od 7 latków do 10 latków dzieci przydzielane są do jednej grupy.) U nas w większości poziomów wiekowych (4, 5 klasa itp.) dostępne są grupy podstawowe i rozszerzone. W razie potrzeby zawsze można zmienić grupę na inny poziom.